Strona główna
DIY
Tutaj jesteś
DIY jak zrobić dekoracje ze słoika

Jak zrobić dekoracje ze słoika?

Data publikacji 18 stycznia 2023

Zima to szczególna pora roku, podczas której w każdym domu zużywa się ogromne ilości produktów pakowanych w słoiki. Mogą to być nie tylko gotowe, kupowane w sklepie rzeczy, lecz także domowej roboty konfitury. W efekcie tego każdej wiosny w wielu domach pozostaje mnóstwo zużytych słoików, które zwyczajnie szkoda jest wyrzucać. Jak się okazuje, istnieje wiele sposobów na kreatywne ich wykorzystanie. Jak zrobić dekoracje ze słoika?

Czy świeca ze słoika to dobry pomysł?

Nie da się ukryć, że jednym z najpopularniejszych sposobów na wykorzystanie słoika jest zrobienie z niego świecy. Będzie to nie tylko bardzo ciekawa, lecz przede wszystkim praktyczna dekoracja. Co więc należy przygotować, aby taką świeczkę zrobić?
Oczywiście podstawową sprawą jest to, aby mieć wosk. Można użyć tego z resztek innych świec lub też zakupić nowy przez internet. Kolejną sprawą jest posiadanie knota. W tym wypadku także można zakupić nowy, lecz chcąc wykorzystać dostępne w domu przedmioty, posłużyć się można nawet zwykłym sznurkiem. Na koniec pozostaje oczywiście jeszcze kilka aromatycznych dodatków w postaci skórki pomarańczy, ziaren kawy czy też oczywiście olejków eterycznych.
Jak wykonać taką świecę? W niewielkim garnuszku należy roztopić wosk. Trzeba go cały czas mieszać, dodając do niego olejek eteryczny. Gd wosk zostanie roztopiony, trzeba go delikatnie wlewać do słoika. Oczywiście musi się w nim znajdować przytwierdzony knot. Po tej czynności słoik trzeba pozostawić na kilka godzin do ostygnięcia i świeca gotowa.

Jak wykonać lampiony ze słoików i soli?

Innym rewelacyjnym sposobem na to, aby wykorzystać stare i niepotrzebne już słoiki, jest zrobienie z nich lampionów. Jak taki element dekoracyjny zrobić?
Jak się okazuje, do wykonania takiego lampionu nie trzeba wcale wiele umiejętności i dodatkowych materiałów. Wystarczy tylko słoiczek np. po musztardzie, klej na gorąco, bibułka, sól i tealight. Powierzchnie słoiczka pokrywamy klejem, a następnie posypujemy ją drobinkami soli. Oczywiście jej grubość należy dobierać wedle uznania. W efekcie tego na powierzchni słoika powstanie solna skorupa, która swoim wyglądem imitować będzie śnieg. Jest to bardzo ciekawe rozwiązanie, ponieważ poprzez zeskrobanie warstwy soli można na powierzchni słoiczka wykonać określony wzór, czyli np. serduszko. Dla poprawienia estetyki lampionu można jego górny rant przewiązać ozdobną wstążką. Na koniec wystarczy tylko włożyć do środka zapalony tealight i otrzymuje się naprawdę klimatyczny lampion.

Las w słoiku — jak go zrobić?

Inną zupełnie odmienną od pozostałych propozycją jest wykonanie w słoiku roślinnej dekoracji. Jak można ją zrobić? W tym wypadku polecany będzie większy słoik, do którego swobodnie będzie można włożyć całą dłoń. Na jego dnie należy umieścić warstwę żwirku drenażowego, a następnie na niej ziemię. Ostatnią czynnością jest wysypanie na ziemię ozdobnego piasku.
Gdy będzie się już miało tak przygotowany słoi, następnie należy w ziemi posadzić wybrane wcześniej rośliny. Dla uzyskania lepszego efektu ziemie wokoło niej można pokryć niewielką warstwą mchu. Dzięki temu uzyska się tzw. las w słoiku, czyli niezwykle atrakcyjną wizualnie naturalną ozdobę.

Redakcja hypnotizebutik.pl

Nasi redaktorzy to eksperci w dziedzinie mody, urody i lifestyle'u. Jeśli te tematy są dla Ciebie ważne, zapraszamy do zapoznania się z artykułami przygotowanymi przez nasz zespół. Znajdziesz tam inspirujące treści, praktyczne porady i ciekawostki, które pomogą Ci pielęgnować swój wyjątkowy styl życia.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

Jak zrobić domek dla kotka