Strona główna
Lifestyle
Tutaj jesteś
Lifestyle garderoba kapsułowa

Garderoba kapsułowa – co warto o niej wiedzieć?

Data publikacji 4 grudnia 2022


Ludzie powszechnie przyzwyczajeni są do tego, że ich szafa zawiera w sobie ogromną liczbę zróżnicowanych ubrań. Części z nich już się nie nosi z uwagi na wyjście ich z mody, a inne mogą być za małe. W opozycji do takiego posiadania zróżnicowanych ubrań stoi ostatnimi czasy bardzo modna garderoba kapsułowa. Czym ona jest i jakie ma zalety?

Czym jest garderoba kapsułowa?

Co łączy takie wielkie postacie jak Steve`a Jobsa, Baracka Obamę i Marka Zuckerberga? Oprócz tego, że są znani na całym świecie i osiągnęli wielki rzeczy, to wszyscy oni korzystają z garderoby kapsułowej. Wszyscy trzej odkryli ogromne zalety idei posiadania kilkunastu ubrań i różnych dodatków, z których można tworzyć niezwykle ciekawe stylizacje.
Idea garderoby kapsułowej powstała około 50 lat temu, gdy właścicielka butiku Wardrobe Susie Faux stwierdziła, że jej klientki dokonują zbyt wielu, często zupełnie nieprzemyślanych zakupów. Opracowała wtedy pomysł, aby każda szafa zawierała w sobie jedynie kilka podstawowych fasonów ubrań, które tworzyć będą określone stylizacje.

Jakie są najważniejsze zalety garderoby kapsułowej?

Jak zatem widać, głównym założeniem garderoby kapsułowej jest oparcie swojej szafy jedynie na kilku, maksymalnie kilkunastu ubraniach i dodatkach, które zestawiane w różnych konfiguracjach pozwolą stworzyć stylizacje na zupełnie różne okazje. Warto się teraz zastanowić, jakie są konkretnie zalety takiego sposobu organizowania swojej garderoby. Czy faktycznie jest to lepsze rozwiązanie niż bogata w ubrania szafa?
Przede wszystkim wiedzieć trzeba to, że taka garderoba pozwala oszczędzić ogromną ilość czasu, którego wymaga tworzenie kolejnych stylizacji.
Dodatkowa bardzo dużą korzyścią jest możliwość unikania nieprzemyślanych i niepotrzebnych zakupów. Często przecież jest tak, że pod wpływem impulsu kupuje się daną rzecz, a potem w ogóle się jej nie zakłada. Jeśli posiadać się będzie garderobę kapsułową, składać się ona będzie z naprawdę staranie wyselekcjonowanych pozycji i każda dodatkowa, kupiona niepotrzebnie pozycja zaburzy harmonię posiadanej kolekcji. Oczywiście pozwoli to uzyskać ogromne oszczędności pieniędzy, ponieważ nie będzie kupowało się niepotrzebnych ubrań.
Na sam koniec wspomnieć jeszcze trzeba, że prowadzenie garderoby kapsułowej to ogromne korzyści pod względem ekologicznym. Kupione raz ubrania pozostaną w szafie przez bardzo długo i nie trzeba będzie zbyt często kupować nowych pozycji.

Garderoba kapsułowa przykłady

Jak można się bez trudu domyślić, stworzenie swojej własnej garderoby kapsułowej nie jest prostą sprawą. Wymaga to dobrego przemyślenia, a przede wszystkim odpowiedniego wybrania konkretnych ubrań. Warto się więc teraz dowiedzieć, jakie są przykładowe, najpopularniejsze pozycje?
Nie da się ukryć, że każda garderoba tego rodzaju powinna zawierać w sobie jeansy. Są one nie tylko bardzo wygodne i praktyczne, lecz przede wszystkim uniwersalne i pasują do wielu stylizacji.
Kolejnym elementem damskiej garderoby kapsułowej powinna być spódnica, która jest prawdziwym wielozadaniowym ubraniem. Podobnie zresztą jak klasyczna biała koszula, która także pasuje do wielu, często zupełnie od siebie odmiennych okazji.

Redakcja hypnotizebutik.pl

Nasi redaktorzy to eksperci w dziedzinie mody, urody i lifestyle'u. Jeśli te tematy są dla Ciebie ważne, zapraszamy do zapoznania się z artykułami przygotowanymi przez nasz zespół. Znajdziesz tam inspirujące treści, praktyczne porady i ciekawostki, które pomogą Ci pielęgnować swój wyjątkowy styl życia.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

Jak zacząć rysować