hypnotizebutik.pl

Strona o tematyce modowej, urodowej, lifestylowej.

Uroda

Demakijaż twarzy i oczu

Demakijaż twarzy i oczu

Demakijaż twarzy i oczu to jedna z najważniejszych części wieczornej pielęgnacji. Jest to proces oczyszczania skóry z makijażu i codziennych zanieczyszczeń, który pomaga zachować jej świeżość i zapobiega powstawaniu wyprysków. Demakijaż jest szczególnie ważny dla osób, które mają wrażliwą skórę lub cierpią na trądzik, ale nie tylko. Codzienna pielęgnacja powinna być stosowana przez każdego. Dlaczego? Tego dowiesz się czytając dzisiejszy post.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • dlaczego warto wykonywać demakijaż
  • jak prawidłowo oczyścić twarz i oczy
  • jakie są najlepsze produkty do demakijażu

Dlaczego warto wykonywać demakijaż?

Demakijaż jest to ważny krok w pielęgnacji. Nie tylko wieczornej, ale również porannej. Dotyczy on nie tylko pozbywania się nałożonego wcześniej makijażu, a także zmycia z twarzy, szyi i dekoltu zanieczyszczeń z codziennego życia, np. kurzu, różnych bakterii, potu czy spalin samochodowych. Choć żadnej z tych rzeczy nie widać gołym okiem, to zapewniam cię, że znalazły się one na twojej skórze.

To właśnie dlatego, kroku demakijażu twarzy nie należy pomijać. Dotyczy to tak samo kobiet jak i mężczyzn.

Jak prawidłowo wykonać demakijaż twarzy i oczu?

Chcąc wykonać prawidłowy demakijaż należy wykonać dwuetapowe oczyszczanie. Polega ono na zmyciu, za pomocą, np. olejków czy pianki, pierwszej i największej warstwy zanieczyszczeń.

Dopiero w drugiej kolejności, za pomocą mocniejszego żelu lub masełka, pozbywamy się pozostałości. Przy drugim kroku możemy wykonać od razu delikatny masaż twarzy oraz okolicy oczu. Warto zwrócić na uwagę w jakim kierunku go wykonujemy. Najlepiej robić to, kierując się ruchami od dołu do góry.

Należy również pamiętać, że po pierwszym, jak i drugim kroku, należy twarz dokładnie przepłukać wodą.

Demakijaż oczu należy wykonywać delikatnie i okrężnymi ruchami. Możemy też zostawić na oczach płatki kosmetyczne nasączone produktem oczyszczającym, co rozpuści makijaż. Unikniemy tym samym nadmiernego pocierania tych okolic. Jest to ważne, jeśli nie chcemy skończyć z podrażnieniem.

Jakie są najlepsze kosmetyki do demakijażu?

Demakijaż twarzy

Najlepsze kosmetyki do demakijażu to te, które są delikatne dla skóry, a jednocześnie być dogłębnie oczyszczające.

Drugim ważnym aspektem, jest aby były łatwe w użyciu i nie wymagały od nas bezpośredniego kontaktu kosmetyku z dłonią, to wtedy zadbamy o najlepszą higienę.

Powinny one również skutecznie usuwać makijaż, bez pozostawiania żadnych śladów i bez nadmiernego przesuszania skóry.

Wybór kosmetyku zależy od naszych wymagań oraz od cery jaką posiadamy. Wybór ten może się różnić w zależności od typu cery, np. między suchą a przetłuszczającą się.

To od nas również zależy czego dokładnie będziemy używać. Na rynku mamy obecnie duży asortyment. Jednym wystarczy zwykły płyn micelarny, innym mleczko, masełko, olejek, chusteczki nawilżane czy nawet żel.

Podsumowanie – demakijaż oczu i twarzy

Demakijaż twarzy i oczu jest kompleksowym zabiegiem oczyszczającym. Jeśli chcesz pozbyć się tłuszczu i brudu, musisz wziąć pod uwagę nie tylko rodzaj skóry, ale także typ makijażu. Nie można zapominać o takich ważnych szczegółach, jak wybór środków myjących, które nie mogą podrażniać skóry.

Udostępnij