hypnotizebutik.pl

Strona o tematyce modowej, urodowej, lifestylowej.

Moda

Stylizacje do pracy z jeansami

Stylizacje do pracy z jeansami

Jeansy to niewątpliwie uniwersalny element garderoby. Zakładamy je zarówno wychodząc na spacer, jak i do kina czy na randkę. O ile pozwala na to obowiązujący w pracy dress code, korzystamy z nich szczególnie w pracy biurowej. Oczywiście to, co możemy ubrać wychodząc do kina, może nie być zbyt stosowne w miejscu pracy. Jakie więc zasady obowiązują w stylizacji do pracy z jeansami?

Czy jeansy do pracy to dobry pomysł?

Jeansy przez wielu uważane są za podstawę casualowego stylu. Świetnie spiszą się jako stylizacja na spotkanie ze znajomymi lub wyjście do kina z ukochaną osobą. Wiele osób zastanawia się jednak, czy ten element garderoby może być wykorzystany do wyjścia do pracy lub na spotkanie biznesowe.

Wszystko zależy od miejsca pracy, ponieważ w niektórych obowiązują rygorystyczne zasady, które dotyczą ubioru i jedyne, co w takich sytuacjach jest tolerowane, to oficjalne ubrania takie jak spodnie z kantem czy żakiety. Najczęstszym zaś kolorem tychże ubrań jest kombinacja bieli i czerni.

Na szczęście w obecnych czasach ogromna liczba firm pozwala na nieco luźniejszą stylizację w miejscu pracy. Najczęściej obowiązującą stylizacją w tychże nowoczesnych firmach jest tak zwany smart casual. Oczywiście styl ten wymaga ubioru eleganckiego i schludnego, jednakże dopuszczalne są dodatki do stylizacji, a także zabawa modą.

Czego unikać, jeśli chodzi o jeansy do pracy w biurze?

Stylizacje do pracy z jeansami wymagają przestrzegania kilku zasad. Jak już wcześniej wspomniałem, wiele firm zezwala na pewną półelegancję, jeśli chodzi o ubiór do pracy w biurze. Jednakże warto pamiętać o zasadach dotyczących noszenia jeansu. Co ważne, tych zasad nie można nigdy łamać. Bez wątpienia pewne fasony jeansów zarezerwowane są jedynie na luźne okazje, nawet jeśli zestawimy je z eleganckimi dodatkami.

Czego więc należy unikać, jeśli chodzi o stylizacje jeansami do pracy w biurze? Przede wszystkim należy wystrzegać się poszarpanych, a także postrzępionych jeansów. Jak wiadomo spodnie denimowe z przetarciami, czy nawet efektowną dziurą są obecnie bardzo modne, jednak nie są one najlepszym wyborem do oficjalnych stylizacji. Dlatego tak ważne jest, aby wybrać odpowiedni rodzaj jeansów. Należy zrezygnować z luźnych krojów i postawić głównie na klasyczne jeansy, które mają proste lub zwężane nogawki. Jeśli połączymy je ze szpilkami, zdecydowanie wydłużą optycznie nogi. Bardzo popularne w ostatnim czasie są tak zwane dzwony, czyli jeansy z rozszerzanymi nogawkami, które w połączeniu z butami na obcasach stworzą wspaniałą biurową stylizację.

Rodzaje jeansów

Bez wątpienia jeansy rurki to najpopularniejszy model spodni. Ten krój jeansu damskiego charakteryzuje się zwężanymi nogawkami.

Kolejnym bardzo popularnym modelem jeansów są tak zwane boyfriendy. Są to spodnie o męskim kroju, które idealnie komponują się z obcisłą górą. Polecany wysokim kobietom o smukłych nogach, ponieważ ich szeroki fason skraca znacznie sylwetkę.

Do łask wracają niewątpliwie spodnie dzwony. Są to jeansy z rozszerzanymi nogawkami, które idealnie pasują kobietom o figurach typu gruszka.

Udostępnij