hypnotizebutik.pl

Strona o tematyce modowej, urodowej, lifestylowej.

DIYLifehacki

Pierwsze urodziny – dekoracje diy na roczek

Pierwsze urodziny – dekoracje diy na roczek

Urodziny to wyjątkowa okazja, a te pierwsze – tym bardziej. Ozdoby i dekoracje to element wszystkich imprez i wydarzeń. Można oczywiście kupić te gotowe lub zrobić je samemu. Ale jak zrobić dekoracje na roczek? Śpieszymy z odpowiedzią! Dowiesz się jak wykonać najprostsze ozdoby oraz jak zrobić dekoracje na tort na roczek.

Czego dowiesz się z artykułu:

  • jak zrobić proste dekoracje na roczek samemu
  • jak wykonać trudniejsze dekoracje na roczek
  • jakie dekoracje na tort na roczek możesz zrobić sam

Proste dekoracje na roczek – jak je zrobić?

Planując robienie samemu dekoracji na roczek warto najpierw przemyśleć czego potrzebujemy, a co ewentualnie mamy w domu. Sporządź listę potrzebnych rzeczy, by nie kupować tego, co niepotrzebne. Dobrze jest przed taką imprezą, wymyślić kolor, motyw przewodni. Ułatwi to sprawę o estetyka będzie zachowana. Zadając sobie pytanie – jak samemu zrobić dekoracje na roczek – w naszej głowie zapewne pojawiają się dekoracje z balonami. Nic dziwnego, ponieważ to element praktycznie każdej imprezy. Wybierz te z helem lub zwykłe. Balony to element, który można wykorzystać na wiele sposobów – położenie na parapecie,przyklejenie do ścian lub zasłon, przywiązanie do krzeseł, schodów. Używając sznurka, możesz związać kilka balonów , a następnie przywiesić je do sufitu. Kolejnym prostym krokiem będzie kupno kwiatów. Robią niesamowitą robotę! Możesz wywołać zdjęcia dziecka i przykleić je do wazonów, a następnie te przewiązać wstążką. Ostatni wspomniany element – wstążka, sprawdzi się także jako element do obwiązania krzeseł. Oparcie obwiąż dookoła zakańczając je wstążką.

Kup kolorowy blok, z którego wytniesz różne kształty. Serca, misie, chmurki, wszystko co kojarzy Ci się z tematem imprezy. Następnym dodatkiem będzie bibuła, która ma mnóstwo zastosowań. Jeśli ją wytniesz w małe kawałki, połóż ją w różnych miejscach na stole. Korzystając z kartek bloku technicznego lub brystolu, wytnij mniejsze elementy, na których napiszesz imiona i nazwiska gości, a je położysz przy odpowiednim dla nich miejscu przy stole. Doczep do nich np. lizaka, a efekt finalny będzie świetny! Na Youtubie znajdziesz mnóstwo tutoriali, którymi warto się zainspirować. 

Jak samemu zrobić dekoracje na roczek – trudniejsze propozycje

Niektóre dekoracje wymagają więcej czasu i są bardziej skomplikowane. Wspomniane poprzednio balony możesz wykorzystać do zrobienia girlandy. Przewiązywanie balonów z kwiatami będzie wyglądało fenomenalnie! Pod gotową już ozdobą możesz postawić stolik, na którym znajdzie się zdjęcie dziecka. Cyfrę jeden możesz wyciąć z bloku technicznego lub wykonać ze steropianu. Wycięty już steropian obklej kwiatami lub cekinami i ułóż ją przy girlandzie. Kolejnym elementem mogą być złote obręcze. Do nich również przyklej kilka kwiatów. Na długości i przyklej taśmę, a do niej – zdjęcia dziecka.

Papier, bibuła przydają się świetnie przy robieniu dodatków i mają wiele zastosowań. Korzystając z poradników o tym jak zrobić dekoracje na roczek oraz metody origami, wykonaj np. słoniki, misie, czy te najprostsze – ptaki. Rozety z papieru, które przykleisz na klej, to kolejne świetne rozwiązanie. Możesz układać je na stole lub powiesić kilka razem np. na sznurku. Dekoracją stołu mogą być także kieliszki do wina, które ustawisz nóżką do góry, a na niej położysz świeczki. Do środka kieliszka powkładaj kwiaty, które nadadzą jeszcze większego klimatu. 

Dekoracje na tort 

Najprostszymi dekoracjami na tort na roczek będą oczywiście słodycze, które możesz kupić w sklepie. Kinderki, jajka niespodzianki czy po prostu kawałki czekolady i tak będą wyglądały fenomenalnie. W internetowych cukierniach znajdziesz wiele ozdób, które możesz sama zmodyfikować, np. jadalne złoto, brokat a nawet kwiaty. Już znasz odpowiedź jak zrobić dekorację na tort, lecz jak go ulepszyć? Wydrukuj zdjęcie dziecka, nabij je na coś, np. drucik i wbij w środek tortu. W kąpieli wodnej możesz rozpuścić opakowanie czekolady. Zrób w niej małą dziurkę, a potem dekoruj i maluj na torcie. Twórz napisy lub elementy. Lukier w rękawie cukierniczym również świetnie się sprawdzi!

Udostępnij