hypnotizebutik.pl

Strona o tematyce modowej, urodowej, lifestylowej.

Moda

Najpopularniejsi polscy projektanci mody

Najpopularniejsi polscy projektanci mody

Polacy podbijają świat i to bez względu na branżę, w jakiej działają. Zarówno polskie top modelki, jak i fotografowie mody, a w szczególności polscy projektanci mody cieszą się uznaniem na niemalże całym świecie. Dlatego warto przyjrzeć się sylwetkom najbardziej znanych polskich projektantów mody.

W tym artykule poznasz:

  • polskie projektantki mody
  • polskich projektantów
  • oraz dowiesz się dlaczego polscy projektanci mody zyskują uznanie na świecie

Polskie projektantki mody

Jedną z najbardziej znanych polskich projektantek mody jest Gosia Baczyńska. Jest ona jedyną projektantką, która miała okazję przedstawiać własne kolekcje na Paris Fashion Week. Warto wspomnieć, iż ubiera większość polskich gwiazd na czerwony dywan. Jednymi z najbardziej znanych osób, które noszą uroczyste sukienki Gosi Baczewskiej są Maja Ostaszewska i Magdalena Boczarska. Niewątpliwie najsłynniejszymi gwiazdami, jakie korzystały z usług tejże projektantki są Halle Berry, a także księżna Kate. Kreacje projektantki charakteryzują się dziewczęcym stylem.

Joanna Przetakiewicz to kolejna zdolna projektantka mody. Jest założycielką firmy La Mania powstałej w 2010 roku. Bez wątpienia jest to ekskluzywny brand pret-a-porter z którego korzystają innowacyjne i modne panie. Projektantka ta stawia przede wszystkim na minimalistyczne style w stroju casualowym, uroczystym, a także biznesowym. Kolekcje Joanny Przetakiewicz oferowane są zarówno w Polsce, jak i za granicą. Można je spotkać w renomowanym londyńskim Harrodsie. Projektantka była uczestnikiem jury polskiej edycji „Talent Show”.

O Magdzie Butrym możemy zdecydowanie powiedzieć, że jest jedną z najlepszych polskich projektantek mody. Jej kolekcje przypominają nam o tym, że vintage ma bez wątpienia wiele twarzy. Rewelacyjna garderoba żeńska w wydaniu Magdy Butrym pozbawiona jest określonych konstrukcji i oparta jest na prezentowaniu inaczej tego, co było już kiedyś modne. Jej ubrania noszą największe gwiazdy, a to wszystko dlatego, iż wszystkie projekty Mady Butrym są wyjątkowe.

Ewy Minge nie trzeba przedstawiać nikomu w Polsce, a także na świecie. Ta znana polska projektantka mody gościła ze swoimi kolekcjami w największych stolicach mody takich jak Mediolan, Paryż czy Nowy Jork. Od lat tworzy unikalną linię Eva Minge obejmującą projekty uroczyste, sportowe oraz biznesowe. Współdziała z popularnymi stacjami telewizyjnymi i była odpowiedzialna za wizerunek Jolanty Kwaśniewskiej. To ona pracuje przy konkursach Miss Polonia oraz Elite Model Look. Ubierała Paris Hilton i Ivankę Trump.

Polscy projektanci mody – mężczyźni

polscy projektanci mody

Najbardziej znanymi polskimi projektantami mody są Mateusz Jarmuła oraz Michał Łojewski. Ten pierwszy inspiruje się motywami polskiej i rosyjskiej elity. Drugi zaś jest jednym spośród nielicznych projektantów mody w Europie, któremu marka Puma zaproponowała przygotowanie wspólnej kolekcji.

Dlaczego polscy projektanci mody zyskują uznanie na świecie?

Polscy projektanci mody cieszą się wspaniałą opinią ze względu na kreatywne podejście oraz wyjątkowy styl i doskonałe wykonanie. Charakterystyczne dla polskich projektantów jest wykorzystanie wspaniałej jakości materiałów do swoich kolekcji.

Udostępnij