hypnotizebutik.pl

Strona o tematyce modowej, urodowej, lifestylowej.

Lifestyle

Loki na skarpetce – co warto wiedzieć?

Loki na skarpetce – co warto wiedzieć?

Nikogo nie trzeba przekonywać do tego, jak atrakcyjne wizualnie są kręcone włosy. Niestety od matki natury ma je zaledwie garstka kobiet, a reszta musi zadowolić się tymi, które zrobi samodzielnie. Oczywiście na rynku znaleźć można wiele bardzo ciekawych i skutecznych przyrządów do robienia loków, lecz ostatni hit internetowy wyróżnia się pod względem kreatywności i niskiej ceny. Chodzi oczywiście o zastosowanie do tego celu skarpetki. Czy warto robić loki na skarpetce, a także jak konkretnie jej użyć?

Czy warto robić loki na skarpetce?

Zanim przejdzie się do tego, jak wykonać loki przy pomocy skarpetki, w pierwszej kolejności dowiedzieć się trzeba, czy ma to w ogóle sens. Nie od dziś w końcu wiadomo, że wiele internetowych hitów i trendów, którymi zachwycał się świat, jedynie efektownie wyglądały, lecz niestety nie sprawdzały się w codziennym życiu. Jak to więc jest z wykorzystaniem skarpetki do robienia loków?
Nie da się ukryć, że ogromną zaletą tej metody jest jej bardzo niski koszt. Żeby spróbować ją zastosować nie trzeba kupować drogich urządzeń, które w razie niepowodzenia staną się niepotrzebne. Każdy ma w domu ogromną ilość skarpetek, więc strona ekonomiczna tego pomysłu jest na pewno na plus.
Kolejną bardzo dużą zaletą tej metody jest to, że jest ona w pełni bezpieczna dla włosów. Jak każda z nas doskonale wie, lokówka, choć bardzo skuteczna, może w jednej chwili zniszczyć włosy. Wystarczy do tego dosłownie chwila nieuwagi i ich przegrzanie.

Jak dobrać skarpetki?

Jeśli chce się wykonać loki przy pomocy skarpetki, wiedzieć trzeba, jak się je powinno wybierać. Nie każda skarpetka będzie bowiem nadawała się do takiego zastosowania. Przykładowo niepolecane są sportowe rodzaje, które mają standardowo dość krótki rozmiar. Oczywiście długość powinna być dobierana indywidualnie.
Jak dużo skarpet trzeba będzie użyć? Wszystko w tym wypadku zależne jest od długości, lecz także od gęstości włosów. Przyjmuje się, że na ogół wystarczające będzie posiadanie 5-6 par skarpet. Czy materiał ich wykonania ma jakieś znaczenie? W tym wypadku nie trzeba tego analizować, ponieważ każde tworzywo sprawdzi się tu doskonale.

Jak wykonać loki skarpetką?

Jak więc widać metoda ta ma naprawdę ciekawe zalety i właściwie nic nie stoi na przeszkodzie, aby wykorzystać ją dowolnego dnia. W końcu skarpetek w szafie każdy ma wiele, więc wystarczą tylko chęci i odpowiednie umiejętności. Jak zatem należy wykonać loki przy pomocy skarpetki? Czy jest to trudne zadanie?

Na samym początku wiedzieć trzeba, że włosy muszą być umyte przed rozpoczęciem pracy. Powinno się je również wysuszyć, choć nie muszą być całkowicie suche. Niewielka wilgotność jest nawet wskazana do osiągnięcia lepszego efektu. Jeśli ma się naturalnie proste włosy, polecane jest nałożenie na nie pianki lub żelu w celu utrwalenia loków.
Jak wykonać loki przy pomocy skarpetki? Jest to bardzo proste zadanie, ponieważ wystarczy tylko włosy nawijać na skarpetki. Oczywiście bardzo ważne jest to, aby końcówkę zabezpieczyć, ponieważ bez tego skarpetka się odwinie. Jak długo tak przygotowane włosy należy pozostawić? Najlepiej nałożyć skarpetki na wieczór i zdjąć dopiero z samego rana.

Udostępnij