hypnotizebutik.pl

Strona o tematyce modowej, urodowej, lifestylowej.

DIYLifehacki

Jak zrobić dekoracje na walentynki? DIY

Jak zrobić dekoracje na walentynki? DIY

Czerwień kojarzy nam się zdecydowanie z dniem zakochanym, czyli walentynkami. Niektórzy traktują ten dzień jako zwykły, a inni zaś bardziej wyjątkowo. Jak zrobić dekoracje na walentynki wykorzystując np. papier, bibułę, brystol czy balony możemy stworzyć naprawdę ciekawe i kreatywne dekoracje. Takie ozdoby nadają niesamowity klimat, a fakt, że zrobiliśmy je sami – jest jeszcze lepszy. Sprawdź nasz artykuł, dzięki któremu dowiesz się, jak zrobić dekoracje na walentynki z najprostszych rzeczy. 

Czego dowiesz się z artykułu:

  • jak zrobić dekoracje na walentynki z balonów
  • jak wykonać dekoracje na walentynki z papieru 
  • jakie zrobić słodkie przekąski na walentynki
  • ciekawe pomysły na ozdoby na walentynki

Dekoracje na walentynki z balonów

Balony są na tyle uniwersalne, że możemy je wykorzystać praktycznie na każdą okazję. Dekoracje na walentynki kojarzą nam się oczywiście z kolorem czerwonym, więc i ten warto wybrać. Można łączyć ten kolor z każdym innym, który nam się podoba. Wybór czerwonych i czarnych będzie świetnym i niecodziennym wyborem. Jak zrobić dekoracje na walentynki z balonów? Wybierz kształty, które najbardziej Ci się podobają. Jest ich wiele, lecz na tę okazję najlepiej zdecydować się na klasyczne lub w kształcie serca. Balony z helem, a może zwykłe? Te z helem, są świetne, ponieważ kupno kilku i ułożenie ich np. na suficie pokoju już robi robotę. Są one niestety droższe od zwykłych. Te pompowane powietrzem to również dobry wybór. Możesz przywiązać je do drzwi, łóżka czy każdego miejsca w jakim to możliwe. 

Ciekawym pomysłem może być także przywiązanie balonów do woreczków z kamieniem. Jako woreczek wykorzystaj np. papier prezentowy lub zwykłą kartkę, a te z kamieniem lub innym obciążnikiem w środku, przywiąż do balona. Utrzyma to nasze balony i zapewni bardzo ciekawy efekt. W dekoracje możesz schować karteczki, na których coś napiszesz – np. coś miłego, a balony później wspólnie przebijecie. 

Kolejną ciekawą dekoracją na walentynki z balonów jest stworzenie girlandy. Tę ozdobę możemy znaleźć na różnych imprezach np. w lokalu. Wymaga ona trochę więcej pracy, lecz efekt finalny jest tego warty. Tworząc girlandę, balony możesz przyklejać do drutu, który wykrzywisz w upragniony kształt, a ten następnie ten przymocować np. nad łóżkiem haczykami. Nie musisz jednak używać drutu i balony możesz mocować do siebie. Użyj kleju na gorąco lub dwustronnej taśmy. Po wykonaniu całej ozdoby, na balonach możesz napisać daty lub wydarzenia, które kojarzą Ci się z ukochaną osobą. 

Walentynkowe dekoracje z papieru

Kartki papieru możemy wykorzystać na wiele ciekawych sposobów i jednym z nich są właśnie dekoracje na walentynki. Zadając sobie pytanie – jak zrobić dekoracje na walentynki z papieru – pierwsze co przychodzi na myśl to zapewne wycinanie serc. Powycinaj wiele rozmiarów. Małe możesz porozrzucać na stole, w pokoju, czy gdziekolwiek chcesz! W większych sercach zrób dziurki igłą lub dziurkaczem. W otwory wsadź sznurek, linę bądź zwyczajną nitkę i połącz kilka ze sobą. Te gotowe już dekoracje na walentynki przywieś np. na karniszach czy łóżku. 

Wykorzystaj kartki bloku technicznego! Doklej do nich wasze zdjęcie i stwórz laurkę! Napisz coś miłego, wiadomość od serca. Do laurki możesz także poprzyklejać serca lub dodać brokatowe naklejki. Proste rzeczy sprawdzają się świetnie i zostaną zapamiętane na długo!

Słodkie dekoracje na walentynki 

Jak mówi przysłowie – ,,przez żołądek do serca’’, świetnym pomysłem będzie upieczenie czegoś. Babeczki, ciastka, a może walentynkowy tort? Nie musi to być trudny przepis, te najprostsze również się sprawdzą. Dekoracje na walentynki, które przygotujesz w formie jedzenia możesz polać lukrem i stworzyć nim kształt serca. Obsyp jadalnymi dekoracjami w walentynkowych kształtach, które znajdziesz w każdym sklepie. 

Jeśli wywołasz zdjęcia, możesz nabić je na mały drucik i wbić w babeczki lub tort. Ten dodatek nie jest kosztowny, a gwarantujemy, że wywoła uśmiech na twarzy drugiej osoby!

Udostępnij