Strona główna
Poradnik
Tutaj jesteś
Poradnik szybki sposób na opuchnięte oczy

Co na opuchnięte oczy?

Data publikacji 1 grudnia 2022


Większość osób, kiedy zaczyna zauważać u siebie problem opuchniętych oczu zastanawia się, czy jest to spowodowane jakąś chorobą. Warto jednak zaznaczyć, że najczęściej jest to spowodowane niezdrowym trybem życia, a także nieregularną pielęgnacją skóry czy też w ogóle jej brakiem. Bardzo często u przyczyn opuchniętych oczu leży zbyt krótki sen nocny.

Szybki sposób na opuchnięte oczy

Najbardziej popularnym i bardzo szybkim sposobem na opuchnięte oczy jest delikatny masaż kostkami lodu. Pod wpływem zimna skóra napina się, co powoduje znaczne zmniejszenie opuchlizny. Dzięki obkurczaniu się naczynek krwionośnych, cienie pod oczami rozjaśniają się. Warto jednak pamiętać, aby nie pocierać tych delikatnych i wrażliwych okolic lodem bezpośrednio. Kostki należy owinąć w cienką, bawełnianą szmatkę i przyłożyć do skóry. Kiedy materiał nieco nasiąknie, dobrym pomysłem będzie zataczanie kół wokół oczu.

Masaż oczu powinien zakończyć się po kilku minutach. Następnie należy osuszyć skórę i nałożyć specjalny kosmetyk, przeznaczony do opuchniętych oczu. Najlepszym wyborem w takiej sytuacji będzie żel wygładzający i korygujący obrzęki pod oczami. Najczęściej żele tego typu chronią przed niebieskim światłem, które emitowane jest przez ekrany komputerów i smartfonów. Dzięki żelowej formule skóra zyska świeżość, a dodatkowo wydłuży się efekt chłodzenia.

Dobrym i szybkim sposobem na opuchnięte oczy może okazać się także domowa maseczka. Nie jest ona trudna do przygotowania i wystarczy zaopatrzenie się w ogórek, który następnie należy drobno utrzeć na tarce. Zamiennie z ogórkiem można stosować ziemniak. Warzywa powinny być starte na drobny miąższ, aby zyskały konsystencję pasty. Kolejnym krokiem jest schładzanie pasty w lodówce, odsączenie wody i nałożenie maseczki na zamknięte oczy.

Po upływie kilkunastu minut papkę należy zmyć, a następnie nałożyć krem lub serum pod oczy. Zarówno ogórek, jak i ziemniak mają właściwości zmniejszające opuchliznę, wdrożenie odpowiednich kosmetyków tylko wzmocni ich działanie.

Co na opuchnięte oczy?

Dobrym pomysłem na opuchnięte oczy są okłady z ziół. Wystarczy zaparzyć zioła w torebkach, a następnie schłodzić je w lodówce i nałożyć na powieki. Ma to na celu obkurczenie miejsca, które jest spuchnięte. Do pielęgnacji okolic oczu najlepiej użyć takich ziół jak kwiat lipy, szałwia, koszyczek rumianku oraz świetlik lekarski.

Okłady z ogórka to również bardzo skuteczny sposób na spuchnięte oczy. Bez wątpienia skóra w okolicy oczu uwielbia to warzywo i jego rozjaśniające i nawadniające właściwości.

Zadbaj o siebie a zadbasz o oczy

Należy sobie zdać sprawę, że bez odpowiedniego nawodnienia skóra nie będzie wyglądać młodo. Oczywiście kosmetyki nawilżające są ważne, ale bez picia właściwej ilości wody w ciągu każdego dnia nie ma mowy o wyeliminowaniu problemu opuchniętych oczu.

To samo możemy powiedzieć o śnie. Jeśli nie zadbamy o odpowiednią ilość snu, to nawet wklepywanie kremu pod oczy przed zaśnięciem nic nie pomoże w takiej sytuacji.

Redakcja hypnotizebutik.pl

Nasi redaktorzy to eksperci w dziedzinie mody, urody i lifestyle'u. Jeśli te tematy są dla Ciebie ważne, zapraszamy do zapoznania się z artykułami przygotowanymi przez nasz zespół. Znajdziesz tam inspirujące treści, praktyczne porady i ciekawostki, które pomogą Ci pielęgnować swój wyjątkowy styl życia.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

Jak się przebrać na Halloween