hypnotizebutik.pl

Strona o tematyce modowej, urodowej, lifestylowej.

Uroda

Blizny potrądzikowe – jak się ich pozbyć?

Blizny potrądzikowe – jak się ich pozbyć?

Trądzik to ogromny problem wielu osób. Występuje nie tylko w czasie dojrzewania, lecz może zaatakować nawet już dorosłych i dojrzałych ludzi. Wiedzieć trzeba, że jego obecność na skórze to nie tylko nieestetyczne krostki, lecz również ogromne ryzyko pojawienia się na powierzchni skóry nieestetycznych blizn. Warto dowiedzieć się, co jest ich powodem, a przede wszystkim jak można się ich pozbyć. Co powinno się wiedzieć o bliznach potrądzikowych?

Jak powstają blizny potrądzikowe?

Zanim przejdzie się do tego, jak pozbyć się przebarwień po trądziku i powstałych po nim blizn, w pierwszej kolejności dowiedzieć się trzeba, co je wywołuje. Z jakiego powodu na skórze mogą być widoczne takie nieestetyczne pozostałości po trądziku?
Jak się okazuje, blizny to po prostu efekt gojenia się naskórka, na którym wystąpiły urazy mechaniczne. Skóra, która zostanie uszkodzona, uruchamia procesy naprawcze, których efektem w pewnych sytuacjach może być obecność blizn.

Kiedy dochodzi do pojawiania się blizn potrądzikowych?

Jak najczęściej dochodzi do powstawania takich urazów? Oczywiście mogą za nie odpowiadać same krostki, lecz jest to rzadko spotykane zjawisko. Uraz mechaniczny to zdecydowanie najczęściej efekt samodzielnej próby pozbycia się krostki poprzez jej wyciskanie. Obecny podczas tego procesu nacisk na skórę właściwą powoduje jej uszkodzenie, a w efekcie tego powstanie blizny. Krostka, która sama zaniknie, rzadko pozostawia po sobie bliznę.

Jak poradzić sobie z bliznami potrądzikowymi?

Jak więc widać blizny potrądzikowe to naprawdę poważny problem, z którym zmagać się może każda osoba objęta tą przypadłością. Co prawda najbardziej narażeni są ci, którzy starali się szybko i nieuważnie usuwać krostki, lecz nawet bez takiego działania blizny mogą być sporym kłopotem. W jaki sposób można je usunąć? Czy są na to jakieś skuteczne metody?
Jedną z lepszych, a także tańszych metod jest zastosowanie peelingu chemicznego. Jest to zabieg, który powoduje spłycenie blizn, a także ich wyrównanie, przez co stają się one znacznie mniej widoczne. Dzięki temu skóra wygląda o wiele lepiej.
Inną ciekawą metodą jest zastosowanie peelingu peel. Jest to zabieg medyczny, który łączy w sobie aż siedem składników. W jednym peelingu otrzymuje się zestaw przeciwutleniaczy i kwasów, które niezwykle skutecznie wygładzają i oczyszczają skórę. Sam zabieg jest całkowicie bezbolesny, a pierwsze widoczne efekty pojawiają się na skórze już po około 25-30 dniach.
Nie da się ukryć, że pewne zmiany trądzikowe i pojawiające się po nich blizny są naprawdę głębokie i stanowią poważny problem dla estetyki twarzy. W przypadku tak dużych zmian nawet najlepszy peeling nie będzie w stanie całkowicie ich zniwelować i poprawić wyglądu skóry. W przypadku tak poważnego problemu zalecane jest skorzystanie z możliwości dawanych przez terapie leserem. Laseroterapia to obecnie jedna z najpopularniejszych, a przede wszystkim najskuteczniejszych form usuwania blizn potrądzikowych. Charakteryzuje się nie tylko wysokim stopniem bezpieczeństwa, lecz przede wszystkim najlepszą skutecznością.

Udostępnij